НДІ медико - екологічних проблем
Інститут медико-екологічних проблем Запорізького державного медико-фармацевтичного університету (далі Інститут) відкритий в 1995 році для розробки та проведення заходів по зниженню дії на населення шкідливих чинників навколишнього середовища великого індустріального центру та профілактики екологічно обумовлених захворювань.
ІЗ 1995 р. по 2009 р. Інститут очолював завідувач кафедри загальної гігієни та екології д. мед. н., професор В.М.Пазиніч. З 2009 р. керівником Інституту є завідувач кафедри загальної гігієни та екології, заслужений лікар України, к.мед.н., доцент Севальнєв А.І.
В структурі Інституту – 4 лабораторії:
-
Лабораторія з вивчення впливу на стан здоров'я населення забрудненого навколишнього середовища великого індустріального центру і розробки системи медико-екологічного моніторингу.
-
Лабораторія токсиколого-гігієнічних досліджень і гігієнічного нормування шкідливих речовин в атмосферному повітрі та в повітрі промислової зони.
-
Лабораторія з розробки нових інформаційних технологій та їх застосування в медико-екологічних дослідженнях.
-
Лабораторія аеробіології.
Основні напрямки діяльності Інституту:
-
Вивчення стану здоров'я населення, встановлення його статистичних та причинно-наслідкових зв'язків з чинниками навколишнього середовища;
-
розробка концепції, методології програмного забезпечення та проведення медико-екологічного моніторингу;
-
розробка та проведення заходів по зниженню дії шкідливих чинників навколишнього середовища на здоров'я населення,
-
обгрунтування та розробка гранично дозволених концентрацій, ОБРД шкідливих речовин в атмосферному повітрі;
-
атестація робочих місць на промислових підприємствах та в установах;
-
токсиколого-гігієнічні дослідження хімічних речовин та матеріалів, промислових відходів, з розробкою, оформленням та затвердженням токсиколого-гігієнічних паспортів;
-
санітарно-гігієнічні дослідження речовин, матеріалів та виробів;
-
розробка методів раннього виявлення захворювань та порушень функціонального стану основних систем життєзабезпечення організму, зумовлених шкідливими чинниками довкілля та виробничого середовища;
-
розробка методів корекції, лікування, реабілітації та профілактики порушень функцій організму і захворювань, що виникають внаслідок негативного впливу забруднення довкілля;
-
створення спільно з іншими організаціями та установами тимчасових науково-виробничих об'єднань з вирішення медико-екологічних проблем.
Для проведення науково-дослідних робіт Інститут використовує приміщення та науково-технічну базу наукових підрозділів та кафедр медичного університету, а також обладнання, придбане за рахунок виділених бюджетних коштів та коштів від госпдоговірних робіт.