НВО "Фарматрон"
НВО «Фарматрон» виконує функцію важливого і своєрідного моста між новими біологічно активними органічними речовинами, синтезованими вченими фармацевтичного факультету Університету, і новими ліками, виготовленими з цих речовин підприємствами України.
Голова правління НВО «Фарматрон» - заслужений діяч науки і техніки України, доктор фарм.наук, професор Мазур Іван Антонович, автор першого оригінального лікарського препарату «Тіотриазолін» і цілої низки інших лікарських препаратів.
На шляху від нової синтезованої органічної біологічно активної сполуки до нового лікарського препарату на полицях аптеки передбачаються такі етапи:
-
Проведення фізико-хімічних досліджень нових сполук, аналітичний аналіз їх чистоти та експериментальне виявлення сполуки-лідера певної біологічної дії.
-
Проведення доклінічних досліджень (біологічної активності нової сполуки, а також токсикологічні, фармакологічні, фармакокінетичні дослідження цієї сполуки) в лабораторіях, акредитованих Фармакологічним центром МОЗ України.
-
Розробка технологічного регламенту виготовлення з нової сполуки нового лікарського препарату в певній фармацевтичній формі (таблетки, ін’єкційний розчин, ампульні форми, мазь, краплі і т.і.), а також методів аналізу лікарського препарату.
-
При позитивних результатах доклінічних випробувань – складання угоди з фармацевтичним підприємством щодо промислового випуску нового лікарського препарату.
-
Далі - представлення в Фармакологічний центр МОЗ України пакету документів для отримання дозволу на клінічні випробування нового препарату і проведення таких випробувань в акредитованих Фармакологічним центром клінічних кафедрах медичних університетів або ЛПЗ України.
-
При позитивних результатах клінічних випробувань нового препарату автор подає в Фармакологічний центр МОЗ України пакет документів на реєстрацію нового препарату.
-
Промисловий випуск препарату на певному підприємстві.
В рамках НВО «Фарматрон» вперше в Україні налагоджено промисловий випуск «Тіотриазоліну» в таблетках, ампульних розчинах, ін’єкційних розчинах, очних краплях, мазях і суппозиторіях. Вони зареєстровані в Узбекистані, Казахстані, Грузії, Молдові. Розробка і промисловий випуск через НВО «Фарматрон» нових лікарських препаратів, створених під керівництвом професора Мазура І.А., мали таку динаміку:
-
в 2003 році Фармакологічним центром МОЗ України дозволений до застосування «Тіоцетам» (таблетки, ін’єкційні розчини) з антиоксидантною, ноотропною та церебро-протективною дією.
-
в 2004 році розроблено новий антиаритмічний препарат „Тіодарон”, розроблена і пройшла доклінічні дослідження мазь „Левотіл” для лікування інфікованих ран і пародонтозу. Закінчені клінічні дослідження нового препарату «Аміотрил» з антиангінальною та антиаритмічною дією;
-
в 2005 році завершена розробка науково-технічної документації на новий оригінальний препарат «Тріанол»;
-
в 2006 році - пройшли клінічні дослідження таблетки «Тіодарон» з антиаритмічною дією. В Фармакологічний центр МОЗ України представлена нормативно-технічна документація на новий препарат «Індотрил» (таблетки) для лікування остеоартрозів, артритів та артрозів;
-
в 2007 році налагоджено промислове виробництво таблеток «Тіоцетам-форте» і таблеток «Тіодарон». Закінчені доклінічні випробування розчину та таблеток препарату «Кардіотрил». Ін'єкційні розчини та таблетки «Тіоцетам» зареєстровані в республіці Бєларусь, Казахстані, Молдові, Узбекистані, Туркменістані, Таджикистані;
-
в 2008 році налагоджено промислове виробництво таблеток «Тіоцетам», а також таблеток „Тіодарон”. Фармакологічним центром МОЗ України дозволене медичне застосування таблеток „Індотрилу”, закінчені доклінічні випробування нового комбінованого препарату – таблеток „Карбатрилу”;
-
в 2009 році в Фармакологічний центр МОЗ України переданий пакет документів для клінічних випробувань кардіотонічного і антиангіального препарату «Кардіотрил». В Узбекистані зареєстровані таблетки «Тіоцетам-Форте».