Наука

НВО "Фарматрон"

НВО «Фарматрон» виконує функцію важливого і своєрідного моста між новими біологічно активними органічними речовинами, синтезованими вченими фармацевтичного факультету Університету, і новими ліками, виготовленими з цих речовин підприємствами України.

Голова правління НВО «Фарматрон» - заслужений діяч науки і техніки України, доктор фарм.наук, професор Мазур Іван Антонович, автор першого оригінального лікарського препарату «Тіотриазолін» і цілої низки інших лікарських препаратів.

На шляху від нової синтезованої органічної біологічно активної сполуки до нового лікарського препарату на полицях аптеки передбачаються такі етапи:

  1. Проведення фізико-хімічних досліджень нових сполук, аналітичний аналіз їх чистоти та експериментальне виявлення сполуки-лідера певної біологічної дії.
  2. Проведення доклінічних досліджень (біологічної активності нової сполуки, а також токсикологічні, фармакологічні, фармакокінетичні дослідження цієї сполуки) в лабораторіях, акредитованих Фармакологічним центром МОЗ України.
  3. Розробка технологічного регламенту виготовлення з нової сполуки нового лікарського препарату в певній фармацевтичній формі (таблетки, ін’єкційний розчин, ампульні форми, мазь, краплі і т.і.), а також методів аналізу лікарського препарату.
  4. При позитивних результатах доклінічних випробувань – складання угоди з фармацевтичним підприємством щодо промислового випуску нового лікарського препарату.
  5. Далі - представлення в Фармакологічний центр МОЗ України пакету документів для отримання дозволу на клінічні випробування нового препарату і проведення таких випробувань в акредитованих Фармакологічним центром клінічних кафедрах медичних університетів або ЛПЗ України.
  6. При позитивних результатах клінічних випробувань нового препарату автор подає в Фармакологічний центр МОЗ України пакет документів на реєстрацію нового препарату.
  7. Промисловий випуск препарату на певному підприємстві.

В рамках НВО «Фарматрон» вперше в Україні налагоджено промисловий випуск «Тіотриазоліну» в таблетках, ампульних розчинах, ін’єкційних розчинах, очних краплях, мазях і суппозиторіях. Вони зареєстровані в Узбекистані, Казахстані, Грузії, Молдові. Розробка і промисловий випуск через НВО «Фарматрон» нових лікарських препаратів, створених під керівництвом професора Мазура І.А., мали таку динаміку:

Вітчизняні оригінальні лікарські препарати

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)239-68-90   mail@mphu.edu.ua

Відправити E-mail

Увага! Офіційним сайтом ЗДМФУ є mphu.edu.ua (zsmu.edu.ua). За інформацію, надану від імені ЗДМФУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| bg | en | fr | es | hi | ar