Запорізький державний медико-фармацевтичний університет є єдиним вищим навчальним закладом МОЗ України, якому державою довірено проведення державного контролю якості товарів народного споживання. Сертифікаційна випробувальна лабораторія парфумерно-косметичних товарів і товарів побутової хімії університету функціонує за участю кафедр технології ліків, фармацевтичної хімії, мікробіології, фізичної і колоїдної хімії та ЦНДЛ.
Керівник лабораторії - доктор фармацевтичних наук, професор Гладишев Віталій Валентинович, тел.: (061) 224-69-23.
Основні завдання і функції лабораторії:
Сертифікаційні випробування продукції проводяться на підставі вирішень територіальних управлінь Госпотребстандарта України. Посерійний контроль якості продукції проводиться на основі звернень підприємств-виготівників або торгових організацій, а також на вимогу контролюючих підприємств (Держкомітет по захисту прав споживачів, органи санепіднагляду, прокуратури і ін.).
Всі роботи, що виконуються лабораторією, здійснюються на госпдоговірній основі.
Історична довідка
Сертифікаційна випробувальна лабораторія парфумерно-косметичних товарів і товарів побутової хімії була створена в грудні 1992 р. на базі кафедр технології ліків, фізичної і колоїдної хімії та мікробіології. Засновник лабораторії - завідувач кафедрою технології ліків, доктор фарм. наук, професор Головкин В.А., який керував її роботою до 2007 року.
У 1993 р. лабораторія була акредитована Держстандартом України на технічну компетентність і незалежність в області сертифікаційних випробувань парфумерно-косметичних товарів і товарів побутової хімії, в 1994 році - була акредитована Міністерством охорони здоров'я України на проведення токсикологічної оцінки продукції.
З 1997 року лабораторія за узгодженням з ДП «Запоріжстандартметрологія» була доакредитована в області сертифікаційних випробувань кулінарної продукції.
Раз на три роки лабораторія проходить переакредитацію, підтверджуючи відповідність її статусу і умов державним вимогам, що пред'являються до випробувальних лабораторій.
Наявність лабораторії стала одним з основних чинників, що сприяв позитивному рішенню МОЗ і МОН України про відкриття в 2004 році в університеті нової спеціальності з підготовки студентів фармацевтичного факультету – «Технології парфюмерно-косметичних засобів».
Накопичений лабораторією за час свого існування фонд нормативної документації і великий практичний досвід сприяє якісній підготовці провізорів-косметологів.