Лікувально-діагностичні  центри

Лікувально-діагностичні центри

         Співробітники клінічних кафедр ЗДМФУ успішно працюють в 11 міжрегіональних та обласних спеціалізованих медичних центрах.

         У центрі оперативної артрології та спортивної травми, роботу якого координує кафедра травматології та ортопедії, проконсультовано 1378 хворих, виконано 377  оперативних втручань, з них 127 ендопротезувань великих суглобів, 220 артроскопій. За бюджетні кошти встановлено 21 ендопротез (1-колінного, 20-кульшового суглобу).

В обласному центрі гастроентерології та ендоскопії співробітниками кафедри внутрішніх хвороб 3 проліковано 221 хворого. Впроваджено ALEX-тест – визначення 300 специфічних імуноглобулінів-Е до мажорних епітопів алергенів; FOX-тест – визначення харчової непереносимості 3 типу (при СПК); використання імунобіологічної терапії секукінумабом для лікування псориатричного артриту, адалімумабом для лікування хвороби Кастлемана.

В обласному центрі алергології та дерматології співробітниками кафедри внутрішніх хвороб 3 обстежено і проліковано 138 хворих. Впроваджено використання імуноглобуліна в лікуванні вторинних імунодефіцитних станів; імунногістохімічне тестування методом проточної цитометрії морфологічних форм мастоцитозу.

В Центрі cерцево-судинної хірургії на базі КНП «Запорізька обласна клінічна лікарня» науково-педагогічними працівниками кафедри госпітальної хірургії проконсультовано майже 7000 хворих, виконано понад 220 планових операцій, 300 – ургентних, 100 ендоваскулярних втручань. Проведено 5 операцій при аневризмі аорти, 10 аорто-клубових-стегнових шунтувань, 11 операцій на сонних артеріях, 111 - зі штучним кровообігом, 233 імплантацій ШВР, 1 – симультантних операцій зі ШК. Продовжується впровадження стентування периферичних артерій, сучасних методів лікування травм судин, методів візуалізації травматичного пошкодження судин при множинних травмах, розробка хірургічних методів профілактики TEJIA.

В центрі інтервенційної пульмонології та грудної хірургії на базі відділення інтервенційної пульмонології КНП «Запорізька обласна клінічна лікарня» медичну допомогу отримали 318 пацієнтів, з них амбулаторну – 82, хірургічне лікування пройшли 69 хворих, консультативну допомогу надано 16 пацієнтам. Директором Центру - доцентом кафедри медицини катастроф, військової медицини та нейрохірургії Тєлушко Я.В. проведено 16 консультацій і 151 оперативне втручання у складі мультидисциплінарних бригад в інших підрозділах закладу. Значний обсяг роботи Центру зосереджений на забезпеченні цілодобової допомоги постраждалим внаслідок поранень та проведенню оперативних втручань у військовослужбовців при ураженнях органів грудної клітки. В практику Центру запроваджено оперативне втручання у хворих з хронічним обструктивним захворюванням легень у вигляді відеоендоскопічної операції «зменшення об’єму легені». Запроваджено виконання відеоендоскопічної двобічної одномоментної симпатектомії без дренування плевральної порожнини в післяопераційному періоді.

         У Спеціалізованому центрі хірургії печінки, захворювань жовчних шляхів та підшлункової залози співробітниками кафедри факультетської хірургії проконсультовано 916 хворих, виконано 500 операцій та 316 асистенцій, проведено 37 малоінвазивних хірургічних втручань, 37 основних інтервенційних маніпуляцій, 79 основних інтервенційних ендоскопічних маніпуляцій. Здійснено 39 мультидисциплінарних онкологічних консиліумів.

В ангіоневрологічному центрі співробітниками кафедри неврології  проконсультовано 156 пацієнтів. Оскільки протягом року у зв’язку з пандемією переважна частина ліжкового фонду КНП «Міська лікарня №6» ЗМР протягом тривалого часу була перепрофільована для надання допомоги пацієнтам з коронавірусною хворобою (COVID-19), у повному обсязі функціонувало головним чином відділення нейрореабілітації. Продовжується впровадження диференційованого підходу до визначення оптимальної тактики лікування пацієнтів з мозковими інсультами з урахуванням індивідуального прогнозу перебігу та виходу гострого та раннього відновного періодів захворювання на підставі інтегральної оцінки ініціального рівня неврологічного дефіциту, структурних змін головного мозку, церебральної гемодинаміки та біоелектричної активності головного мозку.

У центрі урології дитячого віку співробітниками кафедри дитячої хірургії проліковано 214 пацієнтів, проведено 141 операцію при різних вадах нирок і сечових шляхів, ендоскопічних - 46. Впроваджені операція Мармара з використанням хірургічної лупи, бездренувальна методика пластики пієлоуретерального сегменту при гідронефрозі, лапароскопічні операції при аномаліях статевої диференцировки, дистанційна літотрипсія при сечокам’яній хворобі, одноетапна хірургічна корекція складних форм гіпоспадії. Вперше прооперований пацієнт з клоакою.

        У центрі  дитячої алергології та пульмонології в 2022 році співробітниками кафедри факультетської педіатрії проконсультовано 680 дітей, алергологом – 723 дитини, проведена спірографія 37 дітям, здійснена СІТ-терапія 76. У структурі захворюваності на першому місце залишаються  хвороби органів дихання. Працює центр сучасної дитячої алергології та пульмонології за електронною адресою allergopediatr.zsmu.edu.ua. Продовжується велика наукова робота за напрямками: кропив’янка та спадковий ангіонабряк, медикаментозна алергія у дітей, наслідки перенесеного COVID-19 у дітей, вивчаються імунологічні аспекти алергічного риніту у дітей. В умовах воєнного стану вивчаються пошуки нових форм праці, зокрема, консультації в режимі он-лайн .

У Центрі екстракорпорального запліднення та медико-генетичного скринінгу співробітниками кафедри акушерства, гінекології та репродуктивної медицини здійснено 1426 консультацій, проліковано 584 хворих з різними формами безпліддя та іншими порушеннями репродуктивного здоров’я. Проведено 401 ендоскопічну операцію. Завдяки сучасному оснащенню лабораторії медико-генетичного консультування та репродуктивної корекції було проведено 124 цикли екстракорпорального запліднення. У лабораторії наповнюється кріобанк ембріонів, що суттєво збільшує шанси жінок на вагітність. Проводиться удосконалення схем стимуляції овуляції в циклах екстракорпорального запліднення на основі удосконалення груп ризику з виникнення синдрому гіперстимуляції яєчників та синдрому резистентних яєчників, а також впровадження лікування інноваційними медичними препаратами, що дозволило досягти у 44,3% пацієнток розвитку біохімічної вагітності в циклах ЕКО, ICSI, у 49,4% пацієнток – в кріоциклах. Співробітниками кафедри надається висококваліфікована андрологічна допомога з використанням консервативних та хірургічних методів лікування, в результаті відновлення чоловічої фертильності становить 54,3%.

В Центрі дерматології на базі ННМЦ «Університетська клініка» ЗДМФУ співробітниками кафедри дерматовенерології та косметології з курсом дерматовенерології і естетичної медицини проконсультовано майже 5 тисяч пацієнтів, проліковано стаціонарно 208 хворих. Із застосуванням цифрової дерматоскопії проведено 145 обстежень, звичайна дерматоскопія застосована у 270 випадках, автоматичне картування родимок всього тіла виконано у 4 осіб. Діагностика стану волосся із застосуванням трихоскопії проведена у 87 пацієнтів. УЗД - діагностика виконана у 72 випадках. Впроваджуються сучасні методи терапії станів та захворювань шкіри. Фототерапія із залученням кабіни «Псоролайт» проведена майже 700 разів.

 

 

 

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)239-68-90   mail@mphu.edu.ua

Відправити E-mail

Увага! Офіційним сайтом ЗДМФУ є mphu.edu.ua (zsmu.edu.ua). За інформацію, надану від імені ЗДМФУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| bg | en | fr | es | hi | ar