Лікувально-діагностичні  центри

Лікувально-діагностичні центри

     Співробітники клінічних кафедр університету успішно працюють в 13 міжрегіональних та обласних спеціалізованих медичних центрах, обладнаних сучасною діагностичною та лікувальною апаратурою.

У центрі судинної та ендоваскулярої хірургії співробітниками кафедри госпітальної хірургії ЗДМФУ проконсультовано 272 хворих, прооперовано 26 пацієнтів. Проведено 68 обходів, 12 консиліумів, виконано 26 чергувань по клініці. Впроваджено стентування периферичних артерій, симультанні операції на сонних та коронарних артеріях. Триває розробка мало травматичних методів операцій при аневризмах судин, розробка хірургічних методів профілактики ТЕЛАЮ, методів оперативного лікування хворих з синдромом Лускунчика .

У центрі кардіохірургії співробітниками кафедри госпітальної хірургії   проконсультовано 453 пацієнта, прооперовано 19 хворих, проведено 71 асистенцію на операціях, 15 малоінвазивних втручань, 50 чергувань в клініці. Здійснено 28 клінічних обходів, виконано 12 лікувально-діагностичних процедур. Впроваджено стентування коронарних артерій, їх балонна ділятація, виконуються операції на клапанах серця і аорти з ШВЛ.

 У центрі оперативної артрології та спортивної травми, роботу якого координує кафедра травматології та ортопедії, проконсультовано 1175 хворих, виконано 857 оперативних втручань, з них 286 ендопротезувань великих суглобів, 460 артроскопій. За бюджетні кошти встановлено 161 ендопротез (63 - колінного, 98 - кульшового суглобу).

У центрі трансплантації, нефрології та ендокринної хірургії  надання високоспеціалізованої медичної допомоги ускладнилось після призову до лав Збройних сил України керівника центру – доцента кафедри хірургії 1 ННІПО.

В обласному центрі гастроентерології та ендоскопії співробітниками кафедри внутрішніх хвороб 3 проліковано 354 хворих. Впроваджено ендоскопічне стентування холедоха при обструкції жовчовивідних шляхів, використання противірусної терапії в лікуванні хронічних HCV гепатитів, визначення фекального кальпротектину (кількісне визначення) в діагностиці системних запальних захворювань кишечника.

В обласному центрі алергології та дерматології співробітниками кафедри внутрішніх хвороб 3 обстежено і проліковано понад 150 хворих.  Впроваджено використання імуноглобуліну в лікуванні системного червоного вовчака; дослідження генетичного фенотипу в діагностиці DRESS-синдрому, використання ксельянз (тофацитиніб) в лікуванні псоріатичного артриту.

У центрі інтервенційної пульмонології та грудної хірургії на базі відділення інтервенційної пульмонології КНП «Запорізька обласна клінічна лікарня» доцентом кафедри медицини катастроф, військової медицини та нейрохірургії надається спеціалізована допомога хворим переважно відеоторакоскопічним методом, як пораненим військовослужбовцям, так і цивільному населенню.

У Спеціалізованому центрі хірургії печінки, захворювань жовчних шляхів та підшлункової залози співробітниками кафедри факультетської хірургії проконсультовано майже 700 хворих, виконано 167 операцій та 88 асистенцій. Здійснено понад 20 малоінвазивних хірургічних втручань, а саме- лапароскопічні, ендоскопічні та циторедуктивні операції, інтервенційні сонографічні маніпуляції. Проведено 58 мультидисциплінарних онкологічних консиліумів, 428 лікувально-діагностичних процедур, 28 складних інтервенційних процедур. Продовжується вдосконалення оперативних втручань з використанням малоінвазивних методик при захворюваннях органів гепатопанкреатобіліарної ділянки.

В ангіоневрологічному центрі співробітниками кафедри неврології проліковано 273 хворих, проконсультовано 1216 пацієнтів. Продовжується впровадження диференційованого підходу до визначення оптимальної тактики лікування пацієнтів з мозковими інсультами з урахуванням індивідуального прогнозу перебігу та виходу гострого та раннього відновного періодів захворювання на підставі інтегральної оцінки ініціального рівня неврологічного дефіциту, структурних змін головного мозку, церебральної гемодинаміки та біоелектричної активності головного мозку.

У центрі урології дитячого віку співробітниками кафедри дитячої хірургії проліковано 268 хворих, проведено 217 операцій при різних вадах нирок і сечових шляхів, ендоскопічних - 52. Активно використовуються сучасні методи діагностики та лікування обструктивних уропатій та інших вад нирок і сечових шляхів: цистоуретроскопії, ендоскопічне стентування сечоводів і балонна дилатація стриктур вічка сечоводів, ендоскопічна корекція міхурово-сечовідного рефлюксу, лапароскопічні операції при варикоцеле та патології вагінального відростка очеревини. Також впроваджено операцію Мармара з використанням хірургічної лупи, дистанційну літотрипсію при сечокам'яній хворобі, одноетапну хірургічну корекцію складних форм гіпоспадії.

У центрі  сучасної дитячої алергології та пульмонології співробітниками кафедри факультетської педіатрії проконсультовано 618 дітей, алергологами – майже 500. Проведені 722 прік-тести дітям на пилкові, грибкові, побутові, харчові алергени та з медикаментами. 51 дитині проведені внутрішньо-шкіряні проби, в тому числі з аутологічною сироваткою. Для діагностики індукованої кропив’янки 44 дітям проведені провокаційні тести, в тому числі проби з фізичним навантаженням, пікфлоуметрія та спірометрія здійснена у 81 дитини.

Сайт центру  сучасної дитячої алергології та пульмонології

В центрі постійно проводиться поглиблене дослідження захворювань дихальної, серцево-судинної систем, шлунково-кишкового тракту, нирок, гепатобіліарної системи. Триває впровадження спірометричного дослідження, алерготестування, моніторингу функції зовнішнього дихання, бронхолітичних та провокаційних тестів, лабораторного обстеження, рентген-обстеження, повні імунологічні, вірусологічні обстеження. В структурі захворюваності перше місце займають хвороби органів дихання.

Центр  сучасної дитячої алергології та пульмонології продовжує велику наукову роботу за напрямками: кропив’янка та ангіонабряк (в тому числі і спадковий), медикаментозна алергія у дітей, наслідки перенесеного COVID-19 у дітей, вивчаються імунологічні аспекти аденоїдних вегетацій та алергічного риніту у дітей.

В практику роботи центру постійно впроваджуються нові та сучасні методи діагностики, лікування і профілактики алергічних захворювань та захворювань органів дихання у дітей, орієнтуючись на новітні рекомендації, настанови та протоколи з цієї патології у дітей, засновані на доказовій базі.

В умовах воєнного стану користуються популярністю консультації в режимі он-лайн. Продовжуються  пошуки нових форм праці.

У Центрі екстракорпорального запліднення та медико-генетичного скринінгу співробітниками кафедри акушерства, гінекології та репродуктивної медицини ННІПО здійснено 13435 консультацій, проліковано 369 хворих з різними формами безпліддя та іншими порушеннями репродуктивного здоров’я. Проведено 316 ендоскопічних операцій. Завдяки сучасному оснащенню лабораторії медико-генетичного консультування та репродуктивної корекції було проведено 57 циклів екстракорпорального запліднення. У лабораторії наповнюється кріобанк ембріонів, що суттєво збільшує шанси жінок на вагітність. Проводиться удосконалення схем стимуляції овуляції в циклах екстракорпорального запліднення на основі удосконалення груп ризику з виникнення синдрому гіперстимуляції яєчників та синдрому резистентних яєчників. Впроваджується лікування інноваційними медичними препаратами, що дозволило досягти у 44,3% пацієнток розвитку біохімічної вагітності в циклах ЕКО, ICSI, у 49,4% пацієнток – в кріоциклах. Співробітниками кафедри надається висококваліфікована андрологічна допомога з використанням консервативних та хірургічних методів лікування, в результаті відновлення чоловічої фертильності становить 54,3%.

У Центрі дерматології на базі ННМЦ «Університетська клініка» ЗДМФУ співробітниками кафедри дерматовенерології та косметології з курсом дерматовенерології і естетичної медицини проконсультовано 4650 пацієнтів, проліковано стаціонарно 430 хворих. Із застосуванням цифрової дерматоскопії проведено 192 обстеження, звичайна дерматоскопія застосована у 310 випадках, автоматичне картування родимок всього тіла виконано у 25 осіб. Діагностика стану волосся із застосуванням трихоскопії проведена у 182 пацієнтів. УЗД - діагностика виконана у 64 випадках. Впроваджуються сучасні методи терапії станів та захворювань шкіри. Фототерапія із залученням кабіни «Псоролайт» проведена 1434 рази. З допомогою електрохірургічного апарату BOWA ARS400 видалено 197 доброякісних новоутворень шкіри.

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)239-68-90   mail@mphu.edu.ua

Відправити E-mail

Увага! Офіційним сайтом ЗДМФУ є mphu.edu.ua (zsmu.edu.ua). За інформацію, надану від імені ЗДМФУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| bg | en | fr | es | hi | ar