Лікувально-діагностичні  центри

Лікувально-діагностичні центри

Співробітники клінічних кафедр університету успішно працюють в 11 міжрегіональних та обласних спеціалізованих медичних центрах, обладнаних сучасною діагностичною та лікувальною апаратурою.

В центрі судинної та ендоваскулярої хірургії співробітниками кафедри госпітальної хірургії ЗДМФУ проконсультовано 256 хворих, прооперовано 25 пацієнтів. Проведено 70 обходів, 12 консиліумів, виконано 40 чергувань по клініці. Впроваджені малоінвазивні операції при аневризмах судин, триває розробка хірургічних методів профілактики ТЕЛА, методи оперативного лікування хворих з синдромом Лускунчика, венозною патологією таза.

В центрі кардіохірургії співробітниками кафедри госпітальної хірургії   проконсультовано майже 1,5 тисячі пацієнтів, прооперовано 600 хворих, проведено 760 асистенцій на операціях, 80 малоінвазивних втручань, 220 чергувань в клініці. Здійснено 40 клінічних обходів, виконано 40 лікувально-діагностичних процедур. Виконуються операції на клапанах серця і аорти з ШВЛ, коронарні шунтування, при вроджених вадах серця, торакоскопічні втручання, операції на серці з міні-торакального доступу.

 У центрі травматології та ортопедії науково-педагогічними працівниками кафедри травматології та ортопедії проконсультовано 2675 хворих, виконано 1522 оперативних втручань, з них 640 остеосинтезів, 184 інтрамедулярних синтезів. За рік було надано допомогу 756 пацієнтам (з них 95% військових), яким було виконано 1162 оперативних втручань.

В обласному центрі гастроентерології та ендоскопії співробітниками кафедри внутрішніх хвороб 3 проліковано 311 хворих. Впроваджено здійснення ендоскопічне стентування страховоду при стриктурах різного генезу, використання біологічної терапії ксельянз (тофацитинібу) в лікуванні неспецифічного виразкового коліту, визначення індексу активності хвороби Крона (CDAI) в оцінці активності системних запальних захворювань кишечника.

В обласному центрі алергології та дерматології співробітниками кафедри внутрішніх хвороб 3 обстежено і проліковано 140 хворих.  Впроваджено використання імуноглобуліну в лікуванні системного склерозу; дослідження генетичного фенотипу в діагностиці синдрому Стівенса-Джонсона/токсичного епідермального некролізу, використання інгібітора IL-17 секукінумаба в лікуванні псоріатичного артриту.

У Спеціалізованому центрі хірургії печінки, захворювань жовчних шляхів та підшлункової залози співробітниками кафедри факультетської хірургії проконсультовано майже тисячу хворих, виконано 219 операцій та 84 асистенції. Здійснено понад 200 малоінвазивних хірургічних втручань, а саме- лапароскопічні, ендоскопічні та циторедуктивні операції, інтервенційні сонографічні маніпуляції. Проведено 573 лікувально-діагностичні процедури, 93 складні інтервенційні процедури, 230 обходів та 31 консиліум. Продовжується вдосконалення оперативних втручань з використанням малоінвазивних методик при захворюваннях органів гепатопанкреатобіліарної ділянки.

В ангіоневрологічному центрі співробітниками кафедри неврології проконсультовано 970 пацієнтів. Продовжується впровадження диференційованого підходу до визначення оптимальної тактики лікування хворих пацієнтів з мозковими інсультами з урахуванням індивідуального прогнозу перебігу та виходу гострого та раннього відновного періодів захворювання на підставі інтегральної оцінки ініціального рівня неврологічного дефіциту, структурних змін головного мозку, церебральної гемодинаміки та біоелектричної активності головного мозку.

У центрі урології дитячого віку співробітниками кафедри дитячої хірургії проліковано 135 хворих, проведено 106 операцій при різних вадах нирок і сечових шляхів, ендоскопічних - 26. Активно використовуються сучасні методи діагностики та лікування обструктивних уропатій та інших вад нирок і сечових шляхів: цистоуретроскопії, ендоскопічне стентування сечоводів і балонна дилатація стриктур вічка сечоводів, пієлоуретрального сегменту сечоводів, ендоскопічна корекція міхурово-сечовідного рефлюксу. Впроваджено  лапароскопічні операції при варикоцеле та патології вагінального відростка очеревини, операцію Мармара з використанням хірургічної лупи. Проводиться дистанційна літотрипсія при сечокам'яній хворобі у дітей за участю фахівців спеціалізованих клінік, одноетапна хірургічна корекція складних форм гіпоспадії.

У центрі  сучасної дитячої алергології та пульмонології співробітниками кафедри факультетської педіатрії проконсультовано 614 дітей, алергологами – 476. Проведені 647 прік-тестів дітям на пилкові, грибкові, побутові, харчові алергени та з медикаментами. 32 дітям проведені внутрішньо-шкіряні проби, в тому числі з аутологічною сироваткою. Для діагностики індукованої кропив’янки 21 дитині проведені провокаційні тести, в тому числі проби з фізичним навантаженням, пікфлоуметрія та спірометрія здійснена у 74 дитини.

В центрі постійно проводиться поглиблене дослідження захворювань дихальної, серцево-судинної систем, шлунково-кишкового тракту, нирок, гепатобіліарної системи. Триває впровадження спірометричного дослідження, алерготестування, моніторингу функції зовнішнього дихання, бронхолітичних та провокаційних тестів, лабораторного обстеження, рентген-обстеження, повні імунологічні, вірусологічні обстеження. В структурі захворюваності перше місце займають хвороби органів дихання.

Продовжується велика наукова робота за напрямками: кропив’янка та ангіонабряк (в тому числі і спадковий), медикаментозна алергія у дітей, наслідки перенесеного COVID-19 у дітей, вивчаються імунологічні аспекти аденоїдних вегетацій та алергічного риніту у дітей.

В практику роботи центру постійно впроваджуються нові та сучасні методи діагностики, лікування і профілактики алергічних захворювань та захворювань органів дихання у дітей, орієнтуючись на новітні рекомендації, настанови та протоколи з цієї патології у дітей, засновані на доказовій базі.

В умовах воєнного стану користуються популярністю консультації в режимі он-лайн. Продовжуються  пошуки нових форм праці.

У Центрі екстракорпорального запліднення та медико-генетичного скринінгу на базі відділення медико-генетичного консультування та планування сім’ї КНП «Запорізька обласна клінічна дитяча лікарня»» ЗОР, лабораторії медико-генетичного консультування та репродуктивної корекції, які є клінічними базами кафедри акушерства, гінекології та репродуктивної медицини ННІПО, співробітниками підрозділу здійснено 1243 консультації, проліковано 286 хворих з різними формами безпліддя та іншими порушеннями репродуктивного здоров’я. Проведено 308 ендоскопічних операцій. Завдяки сучасному оснащенню лабораторії медико-генетичного консультування та репродуктивної корекції було проведено 49 циклів екстракорпорального запліднення. Організовано на безкоштовній основі кріоконсервацію та кріозберігання чоловічих статевих клітин (сперми) військовослужбовців ЗСУ. Поповнюється кріобанк ембріонів, що суттєво збільшує шанси жінок на вагітність. Проводиться удосконалення схем стимуляції овуляції в циклах екстракорпорального запліднення на основі удосконалення груп ризику з виникнення синдрому гіперстимуляції яєчників та синдрому резистентних яєчників. Впроваджується лікування інноваційними медичними препаратами, що дозволило досягти у 43,2% пацієнток розвитку біохімічної вагітності в циклах ЕКО, ICSI, у 48,3% пацієнток – в кріоциклах. Співробітниками кафедри надається висококваліфікована андрологічна допомога з використанням консервативних та хірургічних методів лікування, в результаті відновлення чоловічої фертильності становить 43%.

В Центрі дерматології на базі ННМЦ «Університетська клініка» ЗДМФУ співробітниками кафедри дерматовенерології та косметології з курсом дерматовенерології і естетичної медицини проконсультовано 7744 пацієнтів, проліковано стаціонарно 570 хворих. Із застосуванням цифрової дерматоскопії проведено 93 обстеження, звичайна дерматоскопія застосована у 271 випадках, автоматичне картування родимок всього тіла виконано у 27 осіб. Діагностика стану волосся із застосуванням трихоскопії проведена у 112 пацієнтів. УЗД - діагностика виконана у 38 випадках. Впроваджуються сучасні методи терапії станів та захворювань шкіри. Фототерапія із залученням кабіни «Псоролайт» проведена 1050 рази. З допомогою електрохірургічного апарату BOWA ARS400 видалено 198 доброякісних новоутворень шкіри.

                                                          

 

Україна, 69035, м. Запоріжжя, бульвар Марії Примаченко, 26
Тел: (061)239-68-90   mail@mphu.edu.ua

Відправити E-mail

Увага! Офіційним сайтом ЗДМФУ є mphu.edu.ua (zsmu.edu.ua). За інформацію, надану від імені ЗДМФУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| bg | en | fr | es | hi | ar