Лікувально-діагностична діяльність
Лікувально-діагностична робота є невід’ємною складовою освітньо-наукової діяльності та провадиться науково-педагогічними працівниками клінічних кафедр з метою:
- забезпечення практичної складової освітнього процесу, реалізації програм вищої та післядипломної (інтернатури) освіти;
- спільної лікувально-діагностичної діяльності із закладами охорони здоров’я, направленої на підвищення якості медичної допомоги;
- розробки і впровадження в практику охорони здоров’я передових медичних технологій профілактики, діагностики, лікування захворювань та реабілітації пацієнтів.
2022 рік став складним для нашої країни і системи охорони здоров’я. З 11 березня 2020 року триває карантин з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVІD-19, з 24 лютого поточного року введений воєнний стан. Це призвело до зменшення звернень за медичною допомогою, призупинення планових госпіталізацій, перепрофілювання клінічних баз в ковідні госпіталі, міграції населення тощо. Разом з тим, протягом 2022 року клініцистами університету проведено майже 130 тисяч консультацій хворих у стаціонарах і поліклініках, виконано понад 15 тисяч оперативних втручань.
Клінічні бази університету, а саме – КНП «Обласна інфекційна клінічна лікарня», КНП «Міська лікарня №1», КНП «Міська лікарня №2», КНП «Міська лікарня №6», КНП «Міська дитяча лікарня №5» продовжували функціонувати як ковідні госпіталі. Науково-педагогічні працівники кафедр інфекційних і дитячих інфекційних хвороб; анестезіології та інтенсивної терапії; внутрішніх хвороб 3; фтизіатрії та пульмонології; пропедевтики внутрішньої медицини, променевої діагностики і променевої терапії; дитячих хвороб у складі мультидисциплінарних бригад продовжували надавати консультативну допомогу пацієнтам цих клінічних баз.
З початку широкомасштабної військової агресії РФ проти України науково-педагогічні працівники кафедр травматології та ортопедії; госпітальної хірургії; загальної хірургії та післядипломної хірургічної освіти; медицини катастроф, військової медицини та нейрохірургії; стоматології післядипломної освіти; сімейної медицини, терапії, кардіології та неврології ФПО; внутрішніх хвороб 2; кафедри психіатрії, психотерапії, загальної та медичної психології, наркології та сексології; анестезіології та інтенсивної терапії активно долучилися до надання медичної допомоги воїнам ЗСУ і ТрО на базі Військового госпіталю, КНП «Обласна клінічна лікарня», КНП «Міська лікарня №7» і КНП «Міська лікарня №9». 03.03.2022 видано розпорядження ректора за №08/1 «Про покращення співпраці з Запорізьким військовим госпіталем–військовою частиною А3309». Пацієнти госпіталю отримують в Університетській клініці консультативну допомогу за всіма профілями, проходять обстеження (УЗД, рентген тощо), лабораторні дослідження. Лікарі-інтерни працюють у відділеннях госпіталю, а студенти проходять виробничу практику.
З початку Російського вторгнення на територію України виник великий попит різних категорій населення на тренінги з питань надання першої домедичної та першої медичної допомоги при бойовій травмі, інших невідкладних станах, сортування великої кількості постраждалих, психологічної допомоги тощо. Так, на сьогодні на базі Міжкафедрального тренінгового центру науково-педагогічні працівники клінічних кафедр анестезіології та інтенсивної терапії; медицини катастроф, військової медицини та нейрохірургії; травматології та ортопедії; психіатрії, психотерапії, загальної та медичної психології, наркології та сексології; інструктори-студенти старших курсів університету провели тренінги для більш ніж 4 тисяч осіб. Тренінги відвідали медичні працівники закладів охорони здоров’я, студенти ЗДМФУ, військові ЗСУ, Територіальної оборони, співробітники Національної поліції, волонтери, працівники закладів освіти обласного центру, кандидати у прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни/піклувальники, усиновлювачі.
Високий професійний рівень, досвід і авторитет науковців ЗДМФУ визнає Департамент охорони здоров’я Запорізької облдержадміністрації, призначивши Головними експертами 49 співробітників клінічних кафедр, а членами атестаційних комісій – 23.