Лікувально-діагностична діяльність
Лікувально-діагностична робота є невід’ємною складовою освітньо-наукової діяльності та провадиться науково-педагогічними працівниками клінічних кафедр з метою:
- забезпечення практичної складової освітнього процесу, реалізації програм вищої та післядипломної (інтернатури) освіти;
- спільної лікувально-діагностичної діяльності із закладами охорони здоров’я, направленої на підвищення якості медичної допомоги;
Ці завдання виконує 41 клінічна кафедра університету, з них 19 кафедр терапевтичного, 16 - хірургічного та 6 педіатричного профілю, на яких працює 404 науково-педагогічних працівника: 85 докторів медичних наук, 252 кандидата медичних наук. Працюють за сумісництвом 33 науково-педагогічних працівника, з них здійснюють лікувально-діагностичну роботу 6. Мають вищу кваліфікаційною категорією 71,2% клініцистів, першу - 13,1%, другу - 9,3. Атестовані на звання лікаря-спеціаліста 6,4% співробітників.
Науково-педагогічні працівники клінічних кафедр здійснюють великий обсяг лікувально-діагностичної роботи: проводять консультації, операції та асистенції, здійснюють курацію хворих, беруть участь у проведенні консиліумів, клінічних обходів, розборів складних випадків, науково-практичних конференцій, засідань асоціацій, у клініко-експертних комісіях і медичних комісіях з розгляду скарг хворих та інше.
Тільки з початку 2023 року на базах 30 провідних закладів охорони здоров’я клініцистами університету проведено майже 112 тисяч консультацій хворих у стаціонарах і поліклініках, виконано близько 14 тисяч оперативних втручань.
З початку широкомасштабної військової агресії РФ проти України науково-педагогічні працівники клінічних кафедр активно долучились до надання медичної допомоги військовим Сил оборони та безпеки України у військовому госпіталі, КНП «Обласна клінічна лікарня», «Міська лікарня №3», «Міська лікарня №7», «Міська лікарня №9», «Міська лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги» м. Запоріжжя.
Особливо піклуються клініцисти ЗДМФУ про пацієнтів Запорізького військового госпіталю. Крім того, пацієнти госпіталю отримують в Університетській клініці консультативну допомогу за всіма профілями, проходять обстеження (УЗД, КТ, рентген тощо), лабораторні дослідження. Стоматологічну допомогу надають співробітники кафедри стоматології післядипломної освіти.
З початку російського вторгнення на територію України виник великий попит різних категорій населення на тренінги з питань надання першої домедичної та першої медичної допомоги при бойовій травмі, інших невідкладних станах, сортування великої кількості постраждалих, психологічної допомоги тощо. Так, з 24.02.2022 на базі Міжкафедрального тренінгового центру тренінги відвідали майже 5 тисяч осіб. Тільки з 09.01.2023 року співробітники центру та науково-педагогічні працівники клінічних кафедр анестезіології та інтенсивної терапії; медицини катастроф, військової медицини та нейрохірургії провели 60 тренінгів. Їх відвідали понад 80 медичних працівників закладів охорони здоров’я, 150 студентів ЗДМФУ, 240 співробітників Національної поліції, 45 співробітників СБУ, 183 волонтери, 60 працівників закладів освіти обласного центру, 48 дітей шкільного віку.
Високий професійний рівень, досвід і авторитет науковців ЗДМФУ визнає Департамент охорони здоров’я Запорізької облдержадміністрації, призначивши Головними експертами 49 співробітників клінічних кафедр, а членами атестаційних комісій – 19.
З метою дотримання чинної нормативно-правової бази, удосконалення виконання лікувально-діагностичної роботи науково-педагогічними працівниками клінічних кафедр на базі установ, що здійснюють медичну діяльність, належного обліку і контролю проведеної роботи, виданий наказ від 03.04.2023 №23 «Про організацію лікувально-діагностичної роботи на клінічних кафедрах ЗДМФУ», на Вченій раді 21.04.2023 затверджено Положення про організацію лікувально-діагностичної роботи на клінічних кафедрах ЗДМФУ, 05 грудня поточного року для відповідальних за цю роботу проведений семінар «Лікувальна робота: проблемні питання реєстрації та звітування».