Університет сьогодні

Співробітники кафедри травматології та ортопедії ЗДМУ взяли участь у науково-практичному семінарі міжнародної медичної організації АОTrauma «Переломи та пошкодження м’яких тканин, спричинені військовим конфліктом», який відбувся на базі КЗ КОР «Київська обласна клінічна лікарня.

Впродовж  останніх двох років в Україні значно зросла кількість пацієнтів з пошкодженнями, отриманих внаслідок проведення антитерористичної операції на Сході. Це, як правило, різноманітні вогнепальні поранення, як кульові, так і мінно-вибухові. Працюючи з такими пацієнтами впродовж 2014-2015 років, наші лікарі набули досвіду надання допомоги на усіх етапах лікування. Хоч залишається ще багато питань щодо лікування наслідків таких травм, проведення відновлювального етапу.

Також зростає кількість подій, що кваліфікуються як «теракти». Постраждалі в них мають свої особливості. І досвід провідних країн світу щодо надання допомоги постраждалим з бойовими пораненнями є корисним для українських лікарів.

Однією з таких країн є Ізраїль. З моменту заснування держави в Ізраїлі не припиняються військово-політичні конфлікти, населення країни часто страждає від терактів ісламських бойовиків. Тому там впроваджена одна з найбільш ефективних медичних доктрин у світі, яка дозволяє надавати якісну медичну допомогу цивільним та військовим, що отримали пошкодження внаслідок військових подій та терактів.

Провідний фахівець з травматології та ортопедії бойових пошкоджень, професор, головний лікар ортопедичного центру Hadassah Рамі Мошеіф (Jerusalem, Israel) був запрошений AO Trauma Ukraine для проведення семінару. Професор Мошеіф має великий досвід лікування постраждалих в результаті терористичних актів та військових конфліктів, яким він і поділився з учасниками семінару.

Під час семінару були представлені лекції та доповіді щодо особливостей реконструкції м’яких тканин, нових рішень в лікуванні відкритих переломів, шрапнельних і вогнепальних ушкоджень, методик лікування поранень із значною втратою кістки, особливостей організації лікування на місці і в лікарні у випадках масових уражень. Усі лекції та доповіді були добре проілюстровані матеріалами власного досвіду та досліджень проф. Мошеіфа. Крім того, на семінарі виступили і українські спеціалісти, які поділились власним досвідом лікування вогнепальних поранень кінцівок.

Після закінчення семінару у всіх учасників заходу була можливість вільно подискутувати щодо актуальних питань лікування поранених з ушкодженнями кінцівок. В фінальній промові професор Мошеіф побажав успіхів усім учасникам семінару, а також щоб хворих, для лікування яких потрібно використовувати отриманні знання, було якомога менше.

Слід відзначити, що це вже не перший науково-практичний та навчальний захід з лікування бойових ушкоджень та організації надання допомоги пораненим внаслідок бойових дій, який відвідали представники кафедри, і отриманні знання широко впроваджуються в щоденну лікарську практику та в програму навчання студентів і лікарів-інтернів.

 

      

 

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)239-68-90   mail@mphu.edu.ua

Відправити E-mail

Увага! Офіційним сайтом ЗДМФУ є mphu.edu.ua (zsmu.edu.ua). За інформацію, надану від імені ЗДМФУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| bg | en | fr | es | hi | ar