Завершили навчання десять слухачів Школи молодого викладача, які стали першими випускниками цього оригінального освітнього проекту ЗДМУ. Його реалізували кафедри культурології і українознавства, суспільних дисциплін, медичної та фармацевтичної інформатики і новітніх технологій, відділ навчально-методичного забезпечення та підвищення кваліфікації викладачів, наукова бібліотека.
Привітати слухачів та вручити посвідчення випускникам прийшли ректор ЗДМУ, професор Юрій Колесник, проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи, доцент Світлана Моргунцова, а також керівник Школи, завідувачка кафедри культурології та українознавства, доктор філологічних наук, професор Ольга Турган, завідувачка кафедри суспільних дисциплін, доктор філософських наук, професор Ірина Утюж, викладачі кафедр культурології і українознавства та суспільних дисциплін - доценти Юрій Ганошенко, Наталія Спиця, які працювали з молодою генерацією викладачів вишу.
Юрій Михайлович Колесник подякував досвідченим наставникам, викладачам, які щедро передавали досвід молодим колегам. Цікавився у слухачів, чи згодилися їм нові знання, що найбільше припало до снаги, які побажання вони б склали на майбутнє. Усі висловили задоволення проектом, особливо цікаво було розумітися на питаннях професійної етики, конфліктології, мовно-комунікативної підготовки. У Школі слухачі шліфували свою майстерність, знайомилися із сучасними методиками й специфікою викладання дисциплін. Вони набували практики, як краще будувати виступ перед аудиторією, організовувати самостійну роботу студентів.
Кожне заняття було для молодих викладачів маленьким відкриттям. Їм пропонувалися дискусії з обговорюваних тем з основ сучасного вузознавства та особливостей університетської освіти в умовах глобалізації, техніки ораторського мистецтва, навчалися культури професійного мовлення, умінню вести діалог і запобігати конфліктним ситуаціям під час публічних виступів, методам їх розв’язання.
Про користь занять розповідають самі слухачі:
Оксана Саєнко, викладач Центру підготовки іноземних громадян:
«Навчання було дуже цікавим. Ми розбирали конкретні приклади, які дуже згодяться у спілкуванні зі студентами. Наприклад, як моделювати заняття у випадку конфліктної ситуації, яким чином зацікавити аудиторію. Анкетування, письмові тестування, які пропонував Юрій Анатолійович Ганошенко, допомогли нам краще зрозуміти себе, навіть свої родини. Просто захоплюючими були презентації».
Анна Маринич, викладач Центру підготовки іноземних громадян:
«Я підтримую колегу, ми отримали масу позитиву від цих занять, наче повернулися і самі в студентство. Адже викладач вищої школи має навчатися все життя. В захваті від занять з професором Іриною Геннадіївною Утюж, доцентом Наталією Валеріївною Спицею. Усі викладачі дарували нам години незабутнього спілкування, це розкіш у наш час».
Юлія Мирончук, асистент кафедри фтизіатрії і пульмонології:
«Мені дуже сподобалися практичні заняття, особливо щодо ведення документації. А також щодо розв’язання конфліктних ситуацій. Все ж вони трапляються, від цього нікуди не дітися. Мені доводиться працювати з четвертим курсом, іноземними студентами. Досвід тільки напрацьовую, тому заняття стали просто знахідкою. Усім дякую!».
Артур Чернявський, асистент кафедри анатомії людини, оперативної хірургії та топографічної анатомії:
«Я відвідував кожне заняття, вони були цікавими. З інтересом слухав лекції та брав участь в дискусіях щодо конфліктології, розв’язання проблемних ситуацій зі студентами, а також пізнавальними були теми про ведення документації, оформлення онлайн–курсів, це зараз актуально. Неодмінно скористаюсь порадами досвідчених колег щодо методики проведення занять, оцінювання знань студентів. Я працюю півтора роки, це початок шляху, і добре, що в університеті є така Школа».