У Школі молодого викладача ЗДМУ завершився другий навчальний рік. Сьогодні її слухачі прослухали наостанок лекції досвідчених лікарів і педагогів клінічних кафедр – професора кафедри акушерства і гінекології Владислава Залізняка і доцента кафедри госпітальної хірургії , заслуженого працівника освіти України Миколи Головка.
Привітати слухачів та вручити посвідчення випускникам прийшла проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи, доцент Світлана Моргунцова. Свою вдячність молодим колегам за сумлінне навчання, інтерес до новітніх педагогічних технологій висловила керівник Школи, завідувачка кафедри культурології та українознавства, доктор філологічних наук, професор Ольга Турган.
Освітній проект діє два роки поспіль, його реалізують кафедри культурології і українознавства, суспільних дисциплін, медичної та фармацевтичної інформатики і новітніх технологій, відділ навчально-методичного забезпечення та підвищення кваліфікації викладачів, наукова бібліотека університету. В Україні таке навчання упроваджено лише в ЗДМУ, це відзначила й комісія Державної служби якості освіти України, яка нещодавно працювала в університеті. Слухачами школи є викладачі – початківці, які мають менш як трирічний стаж викладацької роботи.
«Дворічна практика навіч засвідчила користь такого навчання, - констатує професор Ольга Турган. – Це промовисто підтвердили й результати недавнього анкетування слухачів. Українська вища школа непедагогічних напрямків, зокрема, медичного, покликана долати заскорузлість підходів до викладання, які дісталися у спадок від пострадянської системи, щоб сміливо інтегруватися в загальноєвропейський освітній простір. Наші слухачі були сумлінними студентами, ставилися до занять серйозно, відповідально.
Загалом відбулося 48 годин аудиторної праці і 72 – самостійної. Писали реферати, фрагменти лекцій, готували презентації проектів, брали участь у дискусіях, тренінгах. Із задоволенням відповідали на пропоноване цікаве анкетування. Особливо сподобалися й прислужилися у практичній роботі теми, де йшлося про опанування сучасними методиками й специфікою викладання дисциплін, початківці вчилися у досвідчених колег, як краще будувати виступ перед аудиторією, організовувати самостійну роботу студентів. Для молодих викладачів важливо також розумітися на питаннях професійної етики, конфліктології, мовно-комунікативної підготовки. Усе це та багато іншого обіймала навчальна програма. Багато з молодих колег висловлювали побажання, щоб у такому форматі Школа продовжувала працювати й наступного року».
За планом навчання провадилося за трьома змістовими модулями : «Логіко – філософський практикум риторичної та комунікативної компетентності», «Психолого – педагогічна та методична підготовка молодого викладача», «Конфліктологія в сучасній вищій освіті.Розвиток креативного мислення». Окрім завідувачки кафедри культурології та українознавства, доктора філологічних наук, професора Ольга Турган, завідувачки кафедри суспільних дисциплін, доктора філософських наук, професора Ірина Утюж, лекційні, семінарські, лабораторні, практичні заняття зі слухачами вели також викладачі кафедр гуманітарного спрямування та впровадження інноваційних технологій в навчальний процес : професор Тетяна Гребенюк, професор Олексій Рижов, доценти Юрій Ганошенко, Оксана Сидоренко, Тетяна Шадріна, Наталія Спиця,старший викладач Олена Вєщикова та інші.
Досвідчені колеги щиросердно прагнуть допомогти молоді. Наприклад, сьогодні своїм досвідом півстолітньої викладацької справи поділився відомий хірург Микола Головко, який має високу державну нагороду за подвижницьку педагогічну працю в університеті і виховання не одного покоління хірургів. Він розповів про організацію навчання студентів на кафедрі госпітальної хірургії ЗДМУ, зокрема, практичної, самостійної роботи. Микола Григорович зупинився на особливостях щоденної перевірки засвоєного матеріалу методами тестового контролю, розв’язанням ситуаційних задач, аналізом студентської праці біля ліжка хворого, використанням додаткових методів досліджень тощо. Цінним для слухачів були зауваги щодо критеріїв оцінки знань студентів.
Про те, що молоді навчання до снаги, свідчить і такий приємний акцент : на підсумкове заняття Школи асистент кафедри пропедевтичної та хірургічної стоматології Валерія Дац прийшла з крихітною двомісячною донечкою Аделаїдою, яка затишно спала у колисочці. «Цей рік для мене видався взагалі дуже насиченим і цікавим, - розповіла Валерія Валеріївна. – Перший рік почала працювати асистентом. Викладацькій справі нас ніхто спеціально не навчав, звісно, досвіду бракує, тому я із задоволенням почала відвідувати Школу молодого викладача, навчилася багато чому. Довелося зробити невелику перерву, народити донечку, зараз я ще на лікарняному, незабаром вийду на роботу, продовжу кандидатське дослідження, і з нового навчального року зможу використати досвід, здобутий у Школі, під час занять зі студентами».