Студенти ЗДМУ традиційно беруть участь у численних програмах стажування, що їх пропонують українським студентам та викладачам вищих медичних закладів освіти за кордоном. Однією з таких є Mitacs Globalink, що відкриває можливість стажування у найсучасніших медичних дослідницьких центрах Канади.
Студентка 5 курсу I медичного факультету Ольга Свинтозельська минулого навчального року отримала грант на стажування у Канаді, який передбачав упродовж 12 тижнів працювати над цікавим науковим проектом з провідними науковцями світу під керівництвом досвідченого професора. Завдяки уряду Канади та українській діаспорі, програма стажування в цій країні має цілковите фінансове забезпечення.
Про свої враження розповідає Ольга Свинтозельська:
"Відбір на програму досить складний, його проводять професори – учасники Mitacs Globalink. Я успішно його пройшла завдяки фундаментальним знанням з медицини, що їх отримала в Запорізькому державному медичному університеті. Одним з випробувань було ще й інтерв’ю, де також слід було продемонструвати серйозний зріз знань. Відтак я потрапила у групу професорки Annie LeBlanc з Медичного факультету Департаменту сімейної та екстреної медицини університету Лаваль (Квебек) – одного з топ - трійки університетів Канади з питань дослідницької діяльності, особливо у сфері медицини. Прикметно, що й сама професорка має досвід досліджень не лише з університетом Лаваль, а й з Mayo clinic - визнаним науковим та клінічним світовим лідером в галузі медицини.
Працювати під керівництвом професорки Annie LeBlanc мені дуже сподобалось. Те, як вона організувала роботу, вражало. Мала можливість за потреби невідкладно отримати консультацію, допомогу з будь – якого питання щодо проекту в дослідницькому центрі. Серед працівників дослідницького центру панувало неписане правило: не важливо, скільки часу ти проводиш в офісі, головне - ти повинен справді насолоджуватися дослідженням. Робота у лабораторії побудована таким чином, що кожен мав декілька проектів і самостійно організовував свій час. Відсутність дедлайнів була додатковим плюсом і жодним чином не впливала на продуктивність офісу, адже кожен був мотивованим в успішному результаті його проекту. Щотижня проводилися науково-практичні тренінги як з підготовки до написання статей, так і з проведення досліджень, доказової медицини і навіть етичних питань та безпеки не лише людей, які беруть участь у дослідженні, а й власне дослідника.
Одним із численних позитивних факторів цього стажування була унікальна можливість не лише працювати, але й навчатися. Окрім того, що отримуєш можливість набувати нових навичок та знань безпосередньо на проекті, інтернам пропонується брати участь у воркшопах від Mitacs Step для розвитку різноманітних додаткових навичок. Усіх запрошували зареєструватися на будь-яку конференцію або іншу навчальну подію, витрати на яку відшкодовувалися організацією Мitacs.
Наприклад, конференції за участі професора-супервайзора досить часто відкривають можливість відвідувати ці заходи безкоштовно: для порівняння – участь лише в одному з них коштує понад 1500 САD. Таким шансом я й скористалася, отримавши величезне задоволення та нові знання від участі у триденній 10th International Shared Decision Making Conferene. Винятково цінною користю конференції для мене стала можливість спілкування з науковцями різних країн щодо успішного впровадження практик доказової медицини в їхніх країнах.
Ще одною особливістю програми була присутність ментора, який допомагає з побутовими питаннями. Неоціненною була можливість спілкування з українською діаспорою в Канаді: мали від них повсякчасну допомогу з будь-якої потреби, як от пошуку клініки, коли занедужав, чи проживання.
Загалом, моє стажування склалося дуже вдало. Тож вдячна, передусім, університету, що відкрив таку чудову можливість завдяки неухильному розвитку міжнародних зв’язків, а також усім, хто працює в програмі, опікувався українським студентством за кордоном і щедро ділився знаннями".