Про правове регулювання галузі охорони здоров’я

Про правове регулювання галузі охорони здоров’я

Сьогодні у ЗДМУ відбулося засідання круглого столу на тему: «Актуальні питання теорії та практики правового регулювання галузі охорони здоров’я: проблеми і перспективи». Захід ініційовано  Запорізьким державним медичним університетом, зокрема, кафедрою управління і економіки фармації, медичного та фармацевтичного правознавства, з нагоди 25-річчя прийняття  «Основ законодавства України про охорону здоров’я».

У вступному слові ректор ЗДМУ, професор Юрій Колесник зазначив, що обговоренню порушеної  проблеми особливої  вагомості  й  цінності додає та особливість, що за круглим столом зібралися медики і правники. Їхня праця тісно переплітається.  Опинившись на вістрі реформ, які відбуваються в державі, зокрема, в медичній галузі, як ніколи гостро розуміємо, що проводити їх можна, лише дослухаючись до професіоналів.

Саме суцвіття таких фахівців правознавства зібралися для розмови. Високу її тональність задав основною доповіддю на тему «25 років Основ законодавства України про охорону здоров’я: успіх, сумніви чи невдача?»  Семен Стеценко - загальновизнаний  фундатор наукової школи медичного права України, доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент  НАПрН України, заслужений діяч науки і техніки України. Семен Григорович має й фах військового лікаря, тому глибоко розуміється на медико-правничих проблемах.

Доповідач передусім зазначив, що прийняття  цього законодавчого документу в 1992 році не було для тодішнього суспільства резонансним і залишилося майже непоміченим для пересічних громадян, адже ситуація в країні була вкрай  складною, люди у прямому сенсі виживали. Але переоцінити його важко, адже він пройшов  тривале часове випробування, надзвичайно важливо для кожного закону.

Цікавим у доповіді був аналіз різних періодів, що їх переживала  медична галузь, аж до нинішніх часів. Автор детально зупинився на відомій 49 статті Конституції України, яка передбачала громадянам, зокрема, забезпечення  права на безоплатну медичну допомогу, убезпечувала від скорочення мережу лікувальних закладів тощо. Констатував, що прикро, але жодне положення цієї статті не виконується. В тому числі, найголовніше – досі не впроваджене медичне страхування населення. Окрім того, держава постійно дає зрозуміти громадянам, що за кожну медичну послугу їм треба платити.

На прикладі рішень Конституційного суду професор Семен Стеценко пояснив присутнім яким важливим є тлумачення кожного правового документу. На його думку, пропонована сучасна реформа охорони здоров’я викликає більше роздумів, аніж оптимізму. Важливо зосередитися на запровадженні медичного страхування, упровадженні чітких медичних стандартів, які мають служити елементами захисту пацієнтів від некваліфікованих лікарів, розвитку сільської медицини, за останнім словом новітніх технологій оснащувати госпітальні округи. Поки що все це залишається добрими побажаннями.

Цікавим та насиченим проблематикою вийшло обговорення теми. З приводу правового захисту населення й медиків в умовах реформи галузі за круглим столом дискутували доктор юридичних наук, кандидат економічних наук, професор, провідний науковий співробітник Військового інституту Київського національного університету ім. Тараса Шевченка Оксана Солдатенко, професори запорізьких вишів  Лариса Удовика та Вікторія Пальченкова, доценти Олександр Ганзенко, Леонід Гамбург, Юрій Мосаєв, кандидат юридичних наук, суддя Апеляційного суду Запорізької області Олена Крилова, кандидат юридичних наук, суддя Комунарського району м. Запоріжжя  Сергій Тучков та інші. У засіданні взяли активну участь співробітники кафедри управління та економіки фармації,  медичного та фармацевтичного правознавства ЗДМУ на чолі із завідувачем, професором Євгеном Книшом, а також працівники юридичного відділу університету.

 

 

17.11.2017

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)239-68-90   mail@mphu.edu.ua

Відправити E-mail

Увага! Офіційним сайтом ЗДМФУ є mphu.edu.ua (zsmu.edu.ua). За інформацію, надану від імені ЗДМФУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| bg | en | fr | es | hi | ar