Чернівецькі студенти завершили в ЗДМУ програму з академічної мобільності

Чернівецькі студенти завершили в ЗДМУ програму з академічної мобільності

Із ЗДМУ попрощалась група майбутніх медиків з Буковини, які стали першими учасниками   проєкту студентської академічної мобільності «САМ Україна», що триває за сприяння фонду «Дім Європи» та Британської Ради в Україні.  У рамках проєкту відбувся обмін студентських груп університетів-партнерів - Запорізького державного медичного університету та Буковинського державного медичного університету. Чотири тижні дванадцять  студентів ЗДМУ навчалися  у БДМУ. А десятеро студентів з Чернівців на цей час влилися в студентську спільноту Запорізького державного медичного університету. Здобувачі освіти III курсу навчалися  на I та II медичних факультетах за затвердженими навчальними планами.  

Своїми враженнями про перебування в ЗДМУ поділилися студентки БДМУ Альона Денежко та Анастасія Гресько, - третьокурсниці, відмінниці, успішно опановують майбутню професію й реалізують себе у  науково–дослідницькому пошуку. Дівчата навчалися  у групі №13 II медичного факультету нашого університету.

Альона Денежко:

З Буковини нас приїхало десятеро.  Поїздці до Запоріжжя передував серйозний конкурсний відбір у нашому університеті. Заповнили анкети, де важливо було мотивувати мету нашого перебування у ЗДМУ. Насправді, академічна мобільність стала для мене таким собі викликом, я дуже хвилювалась, адже це зміна  навчальних локацій, місця проживання,  оточення.  Невідомо було, як  тебе сприймуть.  Але хвилювання вже при першому знайомстві одразу  розвіялися. Нас розподілили по різних групах двох  медичних факультетів, тринадцята група  виявилась надзвичайно приязною,  нові друзі одразу взялися знайомити нас з університетом, містом. Вражень просто море, і вони позитивні.

Вже першого дня ми зустрілися з деканами факультетів, які розповіли про структуру навчального закладу, порядок, традиції. І одразу, щоб не гаяти часу, включилися у навчальний процес. Усе було цікаво і – нові викладачі, й стиль подачі матеріалу, перебіг практичних занять. Хочу відзначити високий рівень викладання дисциплін, наукових дискусій. Доброзичливе, але не поблажливе до нас ставлення викладачів. У групі ми всі були рівними. Особисто мені запам’яталися заняття з патоморфології  на  кафедрі патологічної анатомії і судової медицини, вони мене мотивували на глибше вивчення дисципліни. Вразили відвідини Університетської клініки, її оснащення новітньою діагностичною апаратурою світових брендів, лабораторії, де  виконуються дослідження за всіма основними напрямками лабораторної діагностики. Цими днями в клініці встановили комп’ютерний томограф високого класу, якого немає навіть в лікувальних закладах. Це фантастично, що студенти–медики можуть послуговуватись такими технологіями!

Нам приємно було відвідувати заняття, до них ми готувалися навіть старанніше, ніж удома. За цей місяць ми здружилися, жили в п’ятому гуртожитку, приємно, що він, як й інші, на території університетського містечка і не треба нікуди добиратися. Взагалі, і я, й усі наші однокурсники дуже раді, що вдалося так гарно використати можливість академічної мобільності, веземо у свій виш нові знання, новий цікавий досвід».

Анастасія Гресько:

«Хочеться передусім подякувати обом університетам за участь у такому сучасному проєкті, який відкриває нові можливості як студентам, так і викладачам. Адже в його подальшому розвитку відкриватимуться просто необмежені можливості для співпраці. Мені дуже сподобалося Студентське містечко, - усе розташовано компактно, з вигодами для вітчизняних й іноземних студентів. Скрізь гарно, чисто. Багато зелені, квітів, і у цьому розмаїтті краси – навчальні корпуси.  Шкода, що у нас такого немає.

На території містечка розташований і Міжкафедральний тренінговий центр. Ми там побували, усе детально розглянули, попрацювали з манекенами. «Родзинкою» цього центру є  супертехнологія  - віртуальний пацієнт, довелося вперше наживо побачити його необмежені можливості. У майбутньому я мрію стати хірургом, тому особливо цікаво було ознайомитися з вивченням цієї дисципліни, викладачами, які мають в цій галузі величезний досвід. Запам’ятаються  відвідини бібліотеки, Анатомічного музею, чудово обладнані для інтерактивного навчання аудиторії. Нам розповіли, яких успіхів досяг медичний університет в упровадженні сучасних технологій дистанційної освіти, вони справді заслуговують поваги.

Дякуємо новим друзям за численні екскурсії, під час яких  ми побачили молоде місто, відмінне від старовинних Чернівців,  оцінили велич Дніпра, здійснивши річкову подорож, ступили на священну Хортицю.  І познайомилися з багатьма ровесниками, з якими працюватимемо в одній галузі, так що цілком можливо, що наші шляхи перетинатимуться. І це також приємний бонус академічної мобільності. Час промайнув дуже швидко, про  гарні враження розповімо у своїх групах вдома, перебування в ЗДМУ стане для нас справді незабутнім».

Хвилюючим був останній день перебування буковинських студентів в Запорізькому державному медичному університеті. Вони тепло прощалися з одногрупниками, фотографувалися на згадку. Відбулося щире спілкування зі співробітниками відділу міжнародних зв’язків університету. По завершенні  мобільності студенти обох університетів отримають сертифікат із зазначенням отриманих кредитів, які будуть зараховані за основним місцем навчання.

13.10.2021

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)239-68-90   mail@mphu.edu.ua

Відправити E-mail

Увага! Офіційним сайтом ЗДМФУ є mphu.edu.ua (zsmu.edu.ua). За інформацію, надану від імені ЗДМФУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| bg | en | fr | es | hi | ar