Запорізький фармацевтичний форум - 2023

Запорізький фармацевтичний форум - 2023

Сьогодні на базі Запорізького державного медико-фармацевтичного  університету розпочала роботу дводенна Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Запорізький фармацевтичний форум - 2023». Форум проводиться у дистанційному форматі на платформі Microsoft Teams за участі провідних фахівців у всіх галузях фармації України.

Вступним вітальним словом до високого зібрання звернувся  голова організаційного комітету, ректор ЗДМФУ, доктор медичних наук, професор Юрій Колесник. Юрій Михайлович зазначив, що цьогорічний традиційний форум університет зустрічає в новій якості – успішно розвивається після реорганізації єдиний в нашій країні медико-фармацевтичний університет. Попри складну ситуацію, коли ворожа зброя мало не щодня  обстрілює територію області і фронт розгортається за кілька десятків кілометрів, університет плідно працює,  понад 90 відсотків професорсько-педагогічного складу перебувають на місцях, студенти навчаються в змішаному форматі, інтерни – очно. Колектив подає велику допомогу лікувальним закладам, де проходять лікування й реабілітацію захисники.

Професор Ю.М. Колесник окремо зупинився на досягненнях фармацевтичної школи, наукових дослідженнях, зокрема, створенні лікарських засобів фармацевтичної школи вченого зі світовим ім’ям професора Івана Мазура, відзначив  здобутки інших науковців ЗДМФУ. Серед новинок останнього часу – створення проєкту віртуальної аптечної технології  «Pharmacy Simulator» для відпрацювання практичних навичок здобувачами фармацевтичної освіти. Уся наполеглива робота колективу університету, який перетнув межу 120-річної історії заснування, зараз спрямована на високі досягнення в навчальному та науковому процесі, який наближає нас до жаданої Перемоги, - підкреслив ректор ЗДМФУ.

Привітали колег-учасників форуму й розповіли про здобутки колективу університету в науковій діяльності, перспективи розвитку проректор з наукової роботи, доктор медичних наук, професор Валерій Туманський, декан І фармацевтичного університету, кандидат фармацевтичних наук, доцент Олександр Кремзер.

Теплими словами вітання й подяки за працю звернувся до організаторів форуму начальник Управління  медичних кадрів, освіти і науки МОЗ України, доктор фармацевтичних наук, професор Сергій Убогов, для якого університет є Alma mater. Сергій Геннадійович виголосив першу доповідь форуму, присвятивши її новаціям у сфері післядипломної освіти, безперервного професійного розвитку та атестації фармацевтичних працівників.

Першого дня на пленарному засіданні учасники конференції заслухали цікаві доповіді вчених з Тарту (Естонія), Києва, Одеси, Харкова, Дніпра, Ужгорода, Тернополя, інших регіонів.  Зокрема, актуально прозвучали теми, пов’язані з діяльністю галузі в період воєнного стану. Про стан справ у фармацевтичній галузі Херсонщини розповів викладач Херсонського базового медичного коледжу, очільник Державної служби з лікарських засобів у Херсонській області Владислав Данько. Проаналізували, як під час війни здійснюється переорієнтація логістики, з’являються нові опції та відбувається міграція фармацевтичних працівників завідувачі профільних кафедр ЗДМФУ, доктори фармацевтичних наук, професори Інна Бушуєва та Наталія Ткаченко.

Увазі фармацевтичного загалу також були представлені  доповіді завідувача кафедри фармакології та медичної рецептури з курсом нормальної фізіології доктора біологічних наук, професора Ігоря Бєленічева, завідувача кафедри медичної та фармацевтичної інформатики і новітніх технологій, доктора фармацевтичних наук, професора Олексія Рижова.

Велика кількість науковців університету візьме участь у роботі двох секційних засідань форуму, які відбудуться наступного дня за головування докторів фармацевтичних наук, професорів Людмили Кучеренко, Андрія Каплаушенка, Інни Бушуєвої, Наталії Ткаченко.

23.11.2023

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)239-68-90   mail@mphu.edu.ua

Відправити E-mail

Увага! Офіційним сайтом ЗДМФУ є mphu.edu.ua (zsmu.edu.ua). За інформацію, надану від імені ЗДМФУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| bg | en | fr | es | hi | ar