Перший кубок козацької універсіади вибороли студенти-медики

Перший кубок козацької універсіади вибороли студенти-медики

Спортивний сектор студентської ради ЗДМУ зібрав команду  для участі в дебютній  Козацькій універсіаді, яка за ініціативи Всеукраїнської федерації Спас відбулася 8 грудня на базі спорткомплексу Запорізького національного університету.

За словами президента федерації Олександра Притули,  влаштували такі змагання вперше, аби відзначити день Збройних сил України та 25-річчя заснування сучасного запорізького козацтва. А ще у такий спосіб популяризувати українське бойове мистецтво серед молоді. "У козацьких традиціях такі святкування - не просто зібрання. Це елемент національно-патріотичного виховання. Ми долучаємо  молодь, готуємо її як фізично, так і морально, захищати неньку-Україну», - зазначив він.

Дебютна універсіада мала міські масштаби, змагалися три команди – студенти ЗНУ, ЗДІА та Запорізького державного медичного університету.

Захищали честь нашого університету: Артур Цюприк,Владислав Бражник, Дмитро Белий,  Андрій Криворот, Артур Рахимов, Олександр Киселев та Сергій Марусан.

Виборювали титул найсильнішого у семи видах програми – "Штовхачі",  іграх "Зніми шапку", "Підійми мене", "Тягни бука",  вправах із шаблюками та боях "Лава на лаву". Загалом дисципліни – нескладні, але потребують певної фізичної підготовки. Тому, наприклад, у медичному університеті влаштували справжній кастинг, аби відібрати сім козаків-учасників. А  отаманом обрали студента зі справжнім бойовим досвідом – учасника АТО Артура Цюприка. Хлопець служив у Нацгвардії, захищав Батьківщину від ворога з самого початку бойових дій на Сході і до 2015-го. Козацьким бойовим мистецтвом раніше не займався, але на універсіаді  згодилися "армійські" навики, зокрема, у боях "Лава на лаву". "Цей спорт відточує реакцію, володіння своїм тілом. Хоча,  будь-який вид  спорту має свої плюси,  але цей мені особливо припав до душі. Можливо, по завершенні сесії, як складу всі екзамени, матиму час і піду на тренування," - каже Артур. А поки разом із командою відсвяткував перемогу – перший кубок універсіади взяли студенти ЗДМУ! Друге місце у змаганнях посіли господарі – команда ЗНУ, а третє – студенти ЗДІА.

13.12.2016

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)239-68-90   mail@mphu.edu.ua

Відправити E-mail

Увага! Офіційним сайтом ЗДМФУ є mphu.edu.ua (zsmu.edu.ua). За інформацію, надану від імені ЗДМФУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| bg | en | fr | es | hi | ar